Andreja Leški in Martin Hojak bronasta na mladinskem svetovnem prvenstvu

Avtor: A.
Datum: 26. 10. 2015

Na mladinskem svetovnem prvenstvu v Abu Dhabiju so med 555 judoisti it celega sveta nastopili tudi štirje Bežigrajčani. Najbolje sta nastopila Andreja Leški (do 57 kg) in Martin Hojak (do 73 kg), ki sta poskrbela, da se je to prvenstvo vpisalo v zgodovino, kot najuspešnejše mladinsko svetovno prvenstvo v zgodovini kluba. Patricija Brolih (do 70 kg) in Jan Košak (do 73 kg) sta osvojila 9. mesto.

Vsi Bežigrajčani so že od začetka pokazali odlične borbe in prišli gladko čez prvi in drugi krog. V tretjem krogu je Jan po zmagi nad Francozom in Litvancem moral priznati premoč predstavniku Azerbajdžana. Ta je na kocu za las izgubil boj za bronasto odličje in osvojil 5. mesto. Patricija Brolih pa je po uvodni zmagi nad Američanko izgubila proti Nemki, ki je prav tako kot Janov nasprotnik osvojila 5. mesto.

Martin Hojak in Andreja Leški pa sta kot zmagovalca svojih skupin prišla v polfinale in s tem tudi v popoldanski finalni del tekmovanja.

Martin je na poti do brona premagal Američana, Perujca, Belgijca in Brazilca. V polfinalu je izgubil proti Korejcu, ki je na koncu osvojil naslov svetovnega prvaka. V borbi za tretje mesto pa je z wazarijem premagal Kazahstanca in tako srebrni medalji iz letošnjega mladinskega evropskega prvenstva dodal še svojo prvo odličje iz svetovnih prvenstev. Martin se je vpisal v zgodovino juda kot peti Slovenec, ki je osvojil odličje na mladinskih svetovnih prvenstvih v moški konkurenci in kot prvi Bežigrajčan, ki je osvojil moško odličje na svetovnem prvenstvu.

Tudi Andreja je osvojila svojo prvo svetovno medaljo. Na poti do brona je premagala Nemko, Nizozemko in Poljakinjo. Andreja je tako kot Martin v borbi za vstop v finale izgubila boj proti kasnejši svetovni prvakinji Japonki Fukanobo Horuki. Tako kot Martin je tudi Andreja popravila napako iz polfinala in slavila v borbi za bronasto odličje proti Nemki! Andreja je osvojila drugo odličje na mladinskih svetovnih prvenstvih za Judo klub Bežigrad. Pred njo ga je osvojila še Raša Sraka.

Potrebno je omeniti, da so tako Martin, Andreja in Jan prvo leto mladinci in imajo pred seboj še dve leti tekmovanj v tej starostni kategoriji. Patricija pa je mladinka šele drugo leto in ima tako kot ostali trije še zelo obetavno mladinsko kariero pred seboj.

Rezultate prvenstva si lahko ogledate tukaj.