ZDRAVLJICA ZA MARTINA V TUNISU!

Avtor: Sm
Datum: 16. 01. 2016

Danes je v Tunisu potekal svetovni članski pokal. Na tekmovanju je sodelovalo 274 tekmovalcev in tekmovalk z 52 držav. Bežigrad sta zastopala 2 člana, pod taktirko Mirka Šindiča. Andraž Jereb je v kategoriji do 66 kilogramov zabeležil 1 zmago in 1 poraz in ostal brez uvrstitve. Do 73 kilogramov pa je naravnost blestel Martin Hojak! Martin je od velikih medalj po lanskem srebru na mladinskem evropskem prvenstvu v Oberwartu in bronu na mladinskem svetovnem prvenstvu v Abu Dhabiju, dodal zlato medaljo s članskega svetovnega pokala!

Martin je na poti do 1. mesta premagal 5 nasprotnikov. V prvem krogu se je pomeril z Iračanom Salaman-om in ga premagal z ipponom. V drugem krogu je proti Martinu klonil Italijanski državni prvak Parlati Enrico.  V tretjem krogu je Martin z dvema yuko-jema premagal prvaka Kanade. Fernandes Jorge iz Portugalske je bil trd oreh v polfinalu. Martin ga je strl z eno kaznijo prednosti. V finalu se je Martin še enkrat zbral in uspel doseči zmago v svetovnem pokalu. Kar je glede na Martinovo starost (še dve leti mladinec) spoštovanja vredno!