Turnir Lignano

Avtor:
Datum: 25. 01. 2016
V nedeljo je potekal mednarodni mladinski pokal v Lignanu na katerem so merili moči tekmovalci in tekmovalke iz kar 261 klubov. Tekmovanja smo se udeležili z nekoliko okrnjeno ekipa.

Najbolj se je izkazala Patricija Brolih do 70 kg s tremi zmagami je osvojila zlato medaljo. Na poti do zlata je premagala lanskoletno zmagovalko EYOF-a Bellandi Alice ter nosilko bronastega odličja z lanskega mladinskega evropskega prvenstva Polleres Michaelo. V isti kategoriji je 5 mesto osvojila Petra Opresnik z dvema zmaganima borbama.

Do 57 kg sta nastopili Tanja Anželak ter Kaja Kajzer, ki sta še kadetinji. Tanja je po napaki v polfinalu, osvojila nehvaležno 5. mesto s tremi zmagami. Kaja je po uvodni zmagi drugo borbo izgubila, žal ni našla pravega orožja proti italjanski tekmovalki.

Gašper Trušnovec je v kategoriji do 90 kg osvojil 5.mesto. V prvi borbi je premagal Triplat Aljaža iz JK Sankaku. V drugi borbi je malo pred koncem izgubil z Italijanom Angeletti Robertom. V repasažni borbi je wazzarijem odpravil še enega slovenskega konkurenta Lackovič Narseja iz JK Ljutomer. V borbi za 3.mesto je Gašper moral priznati premoč predstavniku Azerbajdžana.

Tekmovanja sta se uvrstila še Matija Hrovatin do 66kg, ki je v uvodnem dvoboju v končnem prijemu izgubil z Azerbajdžancem, in pa Alen Šišič, katerega napako je z ipponom izkoristil italijanski predstavnik.