Kaja Kajzer druga v Zagrebu

Avtor: A.
Datum: 13. 03. 2016

Kaja Kajzer je osvojila srebrno odličje na zelo močnem evropskem kadetskem pokalu v Zagrebu. Nastopilo je kar 607 judoistov iz 31 držav.

Najštevilčnejša konkurenca pri puncah je bila ravno v Kajini kategoriji do 57 kilogramov, kjer je tekmovalo 45 kadetinj. Kaja je do polfinala predčasno z iponom premagala Srbkinjo, Finko in Hrvatico. V polfinalu je predstavnico Luksemburga vrgla na wazari, kar je zadostovalo za zmago in vstop v finale. V finalu je Kaji načrte po zmagi preprečila Poljakinja Angelika Szymanska. Kaji je medaljo podelila dvakratna svetovna prvakinja Majlinda Kelmendi iz Kosova.

Do 57 kilogramov je nastopila tudi Tanja Anželak, ki je zabeležila dve zmagi in na koncu osvojila 9. mesto. Premagala je Britanko in Francozinjo, izgubila pa proti predstavnici Luksemburga, ki jo je za vstop v finale kasneje premagala Kaja. V popravnih borbah je klonila še proti Italijanki.

V Zagrebu so iz Judo kluba Bežigrad nastopili še Peter Novak in Miha Ozmec, ki sta zabeležila vsak po eno zmago, Jaka Kavčič pa je izgubil že uvodno borbo na tekmovanju.

Rezultate tekmovanja si lahko ogledate tukaj.