Državno prvenstvo ml. članov in državno pasovno prvenstvo

Avtor: A.
Datum: 14. 05. 2016

Na državnem prvenstvu mlajših članov v Mežici, se je pomerilo le 83 tekmovalcev. Judo klub Bežigrad je na tekmovanju osvojil največ naslovov.

Hana Štraus, Petra Opresnik, Martin Hojak in Janez Vidmar so postali novi državni prvaki med mlajšimi člani.

Za Janeza je to že drugi naslov v letošnjem letu. Članskemu naslovu je dodal še naslov državnega prvaka do 23 let. V finalu je premagal klubskega kolega Blaža Fekonjo.

V kategoriji do 73 kilogramov smo prav tako videli Bežigrajski finale, kjer je naslov osvojil Martin Hojak, drugo mesto pa Jan Košak. Martin je v tem letu osvojil tri naslove državnega prvaka. Najboljši judoist v Sloveniji je postal v kategoriji  mladincev, ml. članov in članov.

Drug mesto sta osvojila še Jaka Kavčič in Luka Kovačič. Bron je osvojil Miha Ozmec.

Tik pod odrom za najboljše so pristali Jan Kern, Matija Hrovatin, Gašper Trušnovec in Sara Stražar. Peter Novak je osvojil 9. mesto, Luka Jankovič pa je tokrat ostal brez uvrstitve.

Na pasovnem državnem prvenstvu so nastopili trije Bežigrajčani. Tilen Thaler je med rumenimi pasovi nad 73 kilogramov zabeležil dve zmagi in dva poraza ter koncu osvojil tretje mesto. Youssof Sayyed Alenabi in Aleksandar Ranisavljev sta pokazala odlično borbenost, a ostala brez zmage.

Rezultate državnega prvenstva si lahko ogledate tukaj.

Rezultate državnega pasovnega prvenstva pa tukaj.