Kaja Kajzer ponovno na stopničkah

Avtor: A.
Datum: 22. 05. 2016

Na evropskem kadetskem pokalu V Bielsko Biali, kjer je nastopilo kar 510 judoistov iz 26 držav, je nastopilo tudi šest Bežigrajčanov. Najbolje se je izkazala Kaja, ki je osvojila bronasto odličje.

Kaja je na poti do četrtine finala premagala Madžarko in Hrvatico. Nemka Schneider Hannah je s prednostjo yuka, Kaji preprečila uvrstitev v polfinale. V popravnih borbah je Kaja premagala Litvanko in Poljakinjo, ter v boju za bronasto odličje Francozinjo Tando Camille. Na svetovni kadetski lestvici Kaja trenutno zaseda 18. mesto v kategoriji do 57 kilogramov.

Jaka Kavčič je je edini predstavnik Bežigrada, ki se je poleg Kaje prebil skozi prvo kolo. Z ipponom je premagal Romuna Vrabie Mihaija, nato pa v drugem kolu klonil proti Belorusu Trukhan Yahorju. Indof Urban, Peter Novak, Miha Ozmec in Sara Stražar so tokrat ostali brez uvrstitve.