Martin Hojak tik pod stopničkami v Avstriji

Avtor: A.
Datum: 28. 05. 2016

Mladinski evropski pokal v Leibnitzu spada med ene najmočnejših in najštevilčnejših mladinskih tekem. V Avstriji je nastopilo 51 judoistov iz 33 držav. Nastopila sta tudi dva Bežigrajčana.

Martin Hojak in Luka Harpf sta nastopila v najštevilčnejši kategoriji na tekmovanju, do 73 kilogramov. Žal jima tokrat ni uspelo osvojiti odličja, vendar sta oba prikazala odlične borbe. Oba naša borca se pripravljata za njuni ključni tekmi v sezoni, evropsko in svetovno mladinsko prvenstvo.

Martin je osvojil 5. mesto in ostal tik pod stopničkami. Do polfinala je premagal Poljaka, Nemca in Rusa. V boju za vstop v finale je klonil proti Azerbajdžancu Hidayatu Heydarovu, nato pa v borbi za bronasto odličje izgubil še proti domačinu Christopherju Wagnerju.

Luka Harpf je prav tako kot Martin odlično začel. Na hrbet je spravil Črnogorca in Srba. V boju za vstop med najboljšo šestnajsterico je v tesnem boju priznal premoč Japoncu Hayatu Kogi, ki je sin Toshihiko Koge, enega najboljših judoistov vseh časov. Luka je nato nastopil tudi v popravnih bojih, a izgubil proti Madžaru Bencu Windischmannu.