Kaja Kajzer je v Paksu na mladinskem evropskem pokalu osvojila 5. mesto

Avtor: A.
Datum: 10. 07. 2016
Na zelo močnem turnirju za mladinski evropski pokal v Paksu, so nastopili tudi Bežigrajski judoisti. V Paks je pripotovalokar 450 judoistov iz 33-ih držav. S 5. mestom se je izkazala Kaja Kajzer.

Kaja Kajzer
je svoj tekmovalni dan pričela odlično in se po zmagi nad Rusinjo in Kazahstanko uvrstila v polfinale tekmovanja, ter že pogledovala proti odru za zmagovalce. Načrte ji je v polfinalnem boju prekrižala končna zmagovalka turnirja, Britanka Acelya Toprak. Pod oder za zmagovalce pa jo je prisilila Ukrajinka Mariija Skora.

Petra Opresnik je z zmago nad Čehinjo in dvema porazoma osvojila 7. mesto.

Martin Hojak je premagal predstavnika Ukrajine in Nemčije, ter nato izgubil proti Kazahstancu in v popravnem boj še proti Francozu in na koncu pristal na 9. mestu.

V Paksu so nastopili še Jan Košak, Gašper Trušnovec in Andreja Leški, ki pa tokrat niso dosegli vidnejše uvrstitve.

Vse rezultate tekmovanja si lahko ogledate tukaj.