VN BAKUJA Nove stopničke za slovenske judoiste

Avtor: Sportal, 11.3.2017
Datum: 12. 03. 2017

Slovenska judoistka Andreja Leški je na tekmi za veliko nagrado v Bakuju osvojila drugo mesto v kategoriji do 63 kilogramov, kjer je nastopilo sedem bork. V finalu je ljubljanska judoistka izgubila proti predstavnici Velike Britanije Alice Schlesinger. Pred tem je Leškijeva premagala turško in azerbajdžansko borko.

Danes je med borci nastopil še Martin Hojak in v kategoriji do 73 kilogramov ostal brez uvrstitve, saj je izgubil že uvodno borbo.

Prvi dan tekmovanja je bil petek, ko je nastopila Anja Štangar in osvojila tretje mesto v kategoriji do 52 kilogramov. Kaja Kajzer je v petek končala na sedmem mestu kategorije do 57 kilogramov, premagala jo je Izraelka Timna Nelson Levy.

Na tekmovanju za veliko nagrado v Azerbajdžanu je nastopalo 183 tekmovalcev in tekmovalk iz 31 držav.