ZDRAVLJICA ZA KAJO NA EYOF-u!

Avtor: S.
Datum: 31. 07. 2017

V Gyor-u na Madžarskem je od 23.7. – 29.7. potekal olimpijski festival evropske mladine. Olimpijski festival evropske mladine (OFEM) je projekt, ki se izvaja pod okriljem Evropskih olimpijskih komitejev (EOC) in se ga udeležujejo nacionalni olimpijski komiteji, ki so včlanjeni v EOC. Skupaj je letos sodelovalo okoli 1500 športnikov iz 50 držav, ki so tekmovali v 10 športih. Kot že običajno na igrah, je bil judo eden bolje zasedenih športov. Tekmovanja v judu se je udeležilo 326 športnikov in športnic iz 47 evropskih držav.

Slovenijo sta na igrah zastopala dva člana JK Bežigrad. Kaja Kajzer v kategoriji do 57kg in Juš Mecilošek v kategoriji do 73kg.

Kaja in Juš sta se oba podala na blazine v četrtek 27.7. Kaja je že na samo tekmovanje prišla z ciljem – ZMAGATI. Kaja je na zadnjem tekmovanju v Bielski Biali staknila poškodbo zapestja, kar jo je prisililo v mesec dni počitka od juda. Zato se je zdel Kajin cilj še toliko težje dosegljiv. Kaja je bila v prvem krogu kot 3.nosilka na turnirju prosta. V drugem krogu ji je nasproti stala Britanka Steele Josie. Kaja je Britanko s tehniko seoi nage vrgla za Wazari in borbo rutinirano pripeljala do konca. V drugem krogu je z metom za wazari in končnim prijemom predčasno končala borbo z Belgijko Lecharlier Manon. V polfinalni borbi je nepredvidljiva Poljakinja Kropska Natalia v parterju resneje ogrozila Kajo. Kaja je v naslednjem napadu pokazala zobe in borbo končala z tehniko davljenja – Koshi jime. V finalni borbi je Kaja nasprotnico Perišič Marico iz Srbije vrgla za wazari in kmalu je bila Kaja na stopničkah, po dvorani je odmevala slovenska himna Kaji v čast.

Kaja se je s tem rezultatom pridružila uspešni zgodovini JK Bežigrad-a na kadetskih olimpijskih dneh mladih in dodala 8.medaljo:

2017 - 1.mesto Kaja Kajzer.

Naslednje tekmovanje za Kajo bo kadetsko svetovno prvenstvo, ki bo potekalo med 9. in 13. avgustom v Čilu.

Veliko borbenosti je pokazal tudi Juš Mecilošek. V prvem krogu se je srečal z favoriziranim Poljakom STODOLSKI Adam-om (Stodolski je letos zabeležil zmago in bron na kadetskih evropskih pokalih, ter osvojil 7.mesto na kadetskem evropskem prvenstvu). Juš je najprej padel za wazari in si pridobil eno kazen. Zatem je Juš začel stopnjevati tempo in uspel nadoknaditi zaostanek do konca borbe. V podaljšku je Juš z ipponom končal borbo v svojo prid. V drugi borbi se je pomeril z Rusom Matveev, Daniil-om. Nosilcem treh medalj s kadetskih evropskih pokalov letos in kasnejšim finalistom EYOF-a. Juš je svojo kožo drago prodal. Rus se moral uporabiti vse svoje znanje in moči da je uspel z dvema proti enim wazarijem premagati Juša. V popravnih borbah je Juš »pometel blazine« z Grkom Zafeiridis Georgios-om in zabeležil 3 wazarije. V naslednji borbi mu je nasproti stal gruzijski kadetski državni prvak  PSUTURI Levan. Juš je Gruzijcu povzročal velike preglavice, borba je bila odprta do konca. Na koncu je zmagal Gruzijec. Juš pa je zabeležil 9.mesto, kar je lepa popotnica za naslednjo kadetsko sezono.

Čestitke Kaji in Jušu za prikazano borbenost in uspeha! Čestitke vsem trenerjem, ki so pripomogli k uspehu. Čestitke staršem Kaje in Juša in pa vsem v skupini v kateri oba vadita!