SVETOVNO PRVENSTVO ČLANOV

Avtor:
Datum: 01. 09. 2017

V madžarski prestolici poteka svetovno člansko prvenstvo. JK Bežigrad so zastopali Hojak Martin, Jereb Andraž in Andreja Leški. To je bila najmnožičnejša zasedba JK Bežigrad na svetovnem članskem prvenstvu. Skupno na prvenstvu nastopa kar 729 tekmovalcev in tekmovalk iz 126 držav. Skupni denarni sklad za nagrade je dosegel rekordnih 1.000.000 ameriških dolarjev. Zadnji dan prvenstva bo potekalo še zgodovinsko prvo ekipno tekmovanje za člane katero bo sestavljeno iz mešanih ekip moških in žensk, kar bo na naslednjih olimpijskih igrah olimpijska disciplina.

Vsi Bežigrajčani so se borili po najboljših močeh, vsak od njih je okusil zmago. Prvi je v torek na blazine v kategoriji do 66 kg nastopil Andraž Jereb. S tehniko davljenja okuri eri jime je premagal predstavnika Toga - Olypia Adebaya Frederica. Vendar je že v drugi borbi sam podlegel isti tehniki belgijskega nasprotnika Van Gansbeke Kennetha.

Drugi se je v sredo v kategoriji do 73 odlično izkazal komaj 19 letni Marin Hojak. V podaljšku borbe je bil boljši od prvaka Nemčije Wadtke Igorja, v drugi borbi pa je premagal Francoza Axus Benjamina s tehniko davljenja sode goruma jime. Šele v tretji borbi je Gruzijec Laša Šavdatašvili dobitnik dveh olimpijskih medalj v podaljšku borbe uspel z metom ura nage spraviti Martina na hrbet.

Zadnja od Bežigrajčanov je v kategoriji do 63 kg nastopila Andreja Leški. V prvi borbi je s tehniko o uchi gari premagala kanadsko tekmovalko Tremblay Stefanie, v drugi borbi pa je morala priznati premoč francoski tekmovalki Pinot Margaux, ki je v podaljšku izvedla tehniko ippon seio nage in tako z wazarijem poslala Andrejo na tribune.

Andreja in Martin boste kmalu lahko ponovno videli na tekmovalnih tatamijih, saj bosta nastopala na evropskem prvenstvu za mladince, katero bo potekalo v Mariboru od 15.9. – 17.9. Andraž pa bo nastopil čez en mesec na Grand prix turnirju v Zagrebu.