EVROPSKI KADETSKI POKAL KOPER - BEŽIGRAD NAJBOLJŠI!!

Avtor: MBB
Datum: 30. 10. 2017
V soboto in nedeljo je v Kopru potekal kadetski pokal evropske judo unije.

V konkurenci 230 judoistov in judoistk iz 17 držav so nastopili tudi naši kadeti in kadetinje.

V soboto se je najbolje uvrstil Miha Ozmec, ki je pokoril vso konkurenco do 66 kg in suvereno osvojil 1. mesto.

V nedeljo so nastopili še kadeti in kadetinje v težjih kategorijah, kjer sta prav tako kot Miha tudi Nika Schweiger in Juš Mecilošek osvojila svoji prvi medalji na evropskih pokalih. Oba sta osvojila bronasti medalji.

Juš je osvojil 3. mesto po manjši napaki v polfinalu, kjer je moral priznati zmago Ukrajincu. Za 3. mesto proti predstavniku Azerbaijana in dovolil presenečenja in je borbo končal po nekaj sekundah.

Nika pa je morala v polfinali priznati premoč Čehinji in tako nastopiti v borbi za 3. mesto. Tam pa tako kot Juš tudi ona ni hotela priznati poraza in je z ipponom in 3 wazariji premagala predstavnico Hrvaške.

Dobro je nastopil tudi Žiga Brod, ki je kotegorijo višje kot Juš osvojil solidno 7. mesto. Judo klub Bežigrad je bil tako najuspešnejši slovenski klub z eno zlato in 2 bronastima medaljama!

Zdaj bodo naši ostali še dva dni na pripravah v Kopru.