PREGLED LETA 2017 V ŠTEVILKAH in SLIKAH

Avtor:
Datum: 02. 01. 2018

Svojo kvaliteto in moč kaže Bežigrad v celotni starostni populaciji, katera se tudi individualno točkuje za slovenski pokal. V skupnem seštevku slovenskega pokala smo od 14 starostnih kategorij zmagali kar v 8 kategorijah. Nekaj ciljev, predvsem iz mladinskih prvenstev letos nismo uspeli doseči zaradi kadrovskih menjav. Večino preostalih ciljev sezone pa smo uspeli doseči zaključiti še eno uspešno leto. Skupno smo se udeležili preko 80 tekmovanj po celem svetu. Med drugim tudi treh evropskih prvenstev, treh svetovnih prvenstev in olimpijskih dnevov mladih.

Nove razsežnosti je dosegel tudi naš Mednarodni turnir Bežigrad, kjer je bilo kar 595 tekmovalcev in tekmovalk iz 10 držav. V klubu vedno bolje deluje naša piramida, ki je tesno povezana z Malo šolo juda.

ČLANICE 2.MESTO

V slovenskem pokalu skupno smo zadržali skupno drugo mesto. Zmanjšali smo razliko s prvim na lestvici na 7,985 točk (za primerjavo v letu 2016 je bila ta razlika 17,651 točk, v letu 2014 pa 38,351 točk).

4026

Pri moških je Bežigrad ponovil lanski uspeh in zadržal prvo mesto v točkovanju za slovenski pokal.  Čeprav se je tudi zaradi poškodb letos opazil manjko predvsem na članskih tekmovanjih najvišjega ranga, kjer letos nismo uspeli zabeležiti medalje na tekmovanjih Grand Prix in Grand Slam. Smo pa dobro nastopili na svetovnem članskem prvenstvu, kjer je Martin Hojak zabeležil 2 zmagani borbi. Sezono pa smo kronali z zmago v ekipnem prvenstvu.

Pri moških smo bili najboljši v vseh starostnih kategorijah, razen pri ml. članih in članih kjer smo bili drugi, med 50 slovenskimi klubi.

Posamezniki, ki so se skupno uvrstili med najboljše 3 v posameznih starostnih kategorijah pri moških za leto 2017:

8291

V ženski konkurenci je Bežigrad  letos ponovno dosegel skupno drugo mesto za JK Sankaku iz Celja. Skupno je v Slovenskem pokalu pri ženskah nastopalo 44 slovenskih judo klubov. Pri dekletih je bil Bežigrad letos najboljši v vseh starostnih kategorijah, razen drugo uvrščen pri članicah in tretji pri mlajših članicah.

8720

Na individualnih državnih prvenstvih smo letos dosegli skupaj 57 medalj, od tega je bilo 22 zlatih. V moškem ekipnem državnem tekmovanju 1. slovenske judo lige smo po 16. letih ponovno postali prvaki!

- Ekipni državni prvaki 2017

Na mednarodnem področju smo dosegli nekaj izjemnih rezultatov. Pri članicah smo po dolgem času dosegli medaljo na Grand Slamu. Andreja Leški se je tudi uvrstila turnirja Masters, kamor je povabljenih le 16 najboljših na svetu v svojih starostnih kategorijah. Svojo prvo medaljo na zlato na tekmovanju Grand Prix je zabeležila Kaja Kajzer. Kaja je tudi zmagala na Olimpijskih dneh mladih v Gyoru na Madžarskem. Na koncu leta imamo kar 4 tekmovalce na svetovni članski rang lestvici uvrščene med 35 najboljših na svetu! Hvaležni smo tudi, da smo našli odlično kadrovsko podporo vrhunskemu športu – Rok Drakšič bo našim športnikom in športnicam nudil podporo na poti do Tokya 2020!

Povzetek glavnih rezultatov po posameznih starostnih kategorijah:

ČLANI/-CE:

-        GRAND SLAM: srebrna medalja,

-        GRAND PRIX: 2x bronasta medalja,

-        CONTINETAL OPEN: 1x srebrna in 3x bronasta medalja,

MLADIN-CI/-KE:

-        EUROPEAN CUP: 2x zlata medalja, 1x srebro, 2x bron.

KADETI-NJE:

-        EYOF: 1.mesto

-        EUROPEAN CUP: 2x zlata medalja, 3x bron

Naslednje leto imamo še višje cilje zato še naprej računamo na podporo in trud vseh kateri ste bili do sedaj del naše zgodbe!

Ob tej priliki vam JUDO KLUB BEŽIGRAD želi SREČNO, ZDRAVO in USPEŠNO LETO 2018!