April 2002

Apr15
Baumgartnov pas v BiH
DNEVNIK, ponedeljek, 15.aprila 2002

Bliža se člansko evropsko prvenstvo v judu, ki ga bodo pripravili v Mariboru od 16. do 20. maja

MARIBOR. 15. - Na 41.mednarodnem tekmovanju za Baumgartnov pas v judu, ki je bilo hkrati tudi generalka pred evropskim članskim prvenstvom, ki bo od 16. do 20. maja v Mariboru, je nastopilo 90 judoistov iz šestih držav. Slovenski judoisti so se odlično borili, saj so zmagali v kar petih kategorijah.
Apr15
Lovorika v Sarajevo, domačim pet zmag
DELO, ponedeljek, 15. aprila 2002

že 41.tekmovanje za Baumgartnerjev pas

Maribor - že 41.mednarodno tekmovanje za Baumgartnerjev pas v judu, ki ga je ob pomoči JZ Slovenije v mariborski dvorani Tabor pripravil JK Branik Broker, je privabilo 90 judoistov iz šestih držav.
Apr8
Že mesec dni do EP
DNEVNIK, ponedeljek, 8.aprila 2002

Rogla, 8. - Zaključne priprave za 7. evropsko prvenstvo v judu, ki bo čez dober mesec dni v Mariboru, sta naši reprezentanci začeli v olimpijskem centru na Rogli. Moški del največ pozornosti namenja dvigu telesne pripravljenosti, medtem ko se bodo dekleta kmalu odpravila v Bratislavo in Varšavo.
Apr2
Brod izpolnil normo za nastop na EP
DELO, torek, 2. aprila 2002

Rotterdam - Na zadnjem letošnjem judoističnem turnirju za svetovni pokal A se je od naših najbolj izkazal Gregor Brod, ki si je v kategoriji do 73 kg izbojeval 7. mesto in na ta način izpolnil normo za nastop na letošnjem članskem evropskem prvenstvu v Mariboru ( med 16. in 19. majem ).
"Glede na to, da sem zaradi poškodbe križnih vezi, ki me je kar za poldrugo leto oddaljila od blazin, šele letos začel spet normalno trenirati, sem tega rezultata zelo vesel. Če ne bi dobil samopotrditve, da še nisem za staro šaro, bi celo resno razmislil o nadaljevanju kariere. Tako pa je ta potrditev res lepa spodbuda za naprej," je bil zadovoljen 27-letni judoist Bežigrada, ki je z 10:0 po vrsti premagal Francoza Bouheraoua, Nizozemca Van der Hama in Norvežana Thiblina, premoč pa je moral priznati Britancu Burbridgeu( 0:7) in Belgijcu Torilu Garcii ( 0:5 ).