Arhiv

Maj 2003

Maj29
Fantov se ne boji več
Prva znamenja o izredno uspešni sezoni so judoistke napovedale z dosežki na tekmah za svetovni pokal, s katerih so se vrnila s kar šestimi prvimi mesti...
Maj23
Uspehi v judu odpirajo vrata sponzorjev
Zadnji uspehi naših judoistk na evropskem prvenstvu so močno povečali zanimanje morebitnih pokroviteljev za ta šport

Zlato, srebro in bron slovenskih judoistk z evropskega prvenstva bodo skoraj gotovo na stežaj odprli vrata marsikaterega morebitnega pokrovitelja tega športa, menijo v Judo zvezi Slovenije. Za zdaj še edini veliki pokrovitelj judoistk, slovenjegraški Prevent, pa poziva tudi druga podjetja na pomoč temu športu.
Maj22
Priznanje drŽave športnikom
Sprejem za judoistke in rokometašice

Krim od države dobil 5,5, judo zveza pa 2,5 milijona tolarjev

Na ministrstvu za šolstvo, znanost in šport so včeraj pripravili sprejem za rokometašice Krima Ete Kotex in judoistke. Minister dr. Slavko Gaber je pozdravil najboljše rokometašice v Evropi in judoistko Rašo Srako, ki je na evropskem prvenstvu v judu osvojila zlato medaljo, Petro Nareks, ki je bila druga, in Lucijo Polavder, ki je bila tretja. Sprejema so se poleg rokometašic in judoistk udeležili predstavniki kluba in Judo zveze Slovenije. Trenerja Krima Ete Kotexa Toneta Tislja ni bilo, saj je bil na prvem treningu reprezentance, ki bo v nedeljo igrala kvalifikacijsko tekmo za nastop na svetovnem prvenstvu proti Belorusiji.
Maj20
Rada bi se naučila peti
V judu ni veliko denarja. žportnice in športniki, ki so se posvetili temu športu, delajo predvsem iz ljubezni do te borilne veščine, ki prihaja iz Japonske....
Maj19
Zlato, srebro in bron
Na evropskem prvenstvu v judu v Dusseldorfu kar tri kolajne za Slovenijo

Članica Bežigrada Raša Sraka je minulo soboto osvojila naslov svetovne prvakinje - Dan prej srebro za Petro Nareks in bron za Lucijo Polavder
Maj18
Raša Sraka za zgodovino
Duesseldorf, 17. maja (STA) - Članica judo kluba Bežigrad Raša Sraka je postala nova evropska prvakinja v judu v kategoriji do 70 kilogramov in tako poskrbela, da bo letošnje EP v zgodovini slovenskega športa zapisano z velikimi črkami. V finalnem dvoboju je na prvenstvu v nemškem Duesseldorfu ugnala domačinko Heide Wollert. Sraka je s to zmago lanskemu bronu iz EP v Mariboru zdaj dodala še najžlahtnejše odličje.
Maj18
Raša Sraka evropska prvakinja
Slovenska judoistka Raša Sraka je nova evropska prvakinja v kategoriji do 70 kilogramov. V finalu v nemškem Düsseldorfu je premagala 21-letno domačinko Heide Wollert.
Maj17
Usoden "Waza-ari"
Prvi dan evropskega prvenstva v judu zaznamovala novica o dopingu. Za dobre novice iz slovenskega tabora so že prvi dan evropskega prvenstva v judu poskrbela dekleta. Najprej je Lucija Polavder v kategoriji nad 78 kilogramov osvojila bronasto medaljo, nato pa je srebro osvojila še Petra Nareks.
Maj17
Črn dan za Saša Jereba
Düsseldorf - Za nadarjenega slovenskega judoista Saša Jereba se je evropsko prvenstvo končalo, še preden se je zares začelo. Med žrebom so mu namreč sporočili, da naj bi po letošnjem turnirju za svetovni pokal v Varšavi (15. marca), kjer je osvojil izvrstno tretje mesto, v njegovih izvidih urina odkrili za las previsoko količino kanabisa (marihuana), zaradi česar so ga izločili iz tekmovanja.
Maj9
Ne odhajajo na izlet
Slovenski judoisti pred članskim EP v Nemčiji

Ljubljana - Na člansko evropsko prvenstvo v judu prihodnji konec tedna (med 16.in 19.majem)v Duesseldorfu bo odpotovalo tudi devet slovenskih reprezentantov, ki pa v Nemčijo, kot je poudaril sekretar JZS Franc Očko, ne odhajajo samo na izlet.
Maj9
Tepli se bodo, kot se znajo
Pred slovenskimi judoisti so nastopi na EP

Ljubljana-"Tekmovalce ne obremenjujemo z rezultati, a so ti vseeno pomembni.Glavno delo jih čaka septembra na svetovnem prvenstvu v Osaki, kjer si že lahko zagotovijo morebitni nastop na OI," je pred odhodom slovenske judo reprezentance na EP, ki bo v Dueseldorfu od 15.do 18.maja, povedal selektor .Jože žkraba.
Maj8
JUDO - Na EP najverjetneje devet Slovencev
Ljubljana, 08. maja (STA) - Vodstvo Judo zveze Slovenije (JZS) je predstavilo reprezentanco, ki bo med 16. in 19. majem nastopila na evropskem članskem prvenstvu v nemškem Duesseldorfu. V moški vrsti, ki jo bo vodil selektor Filip Leščak, bodo nastopili Sašo Jereb (Olimpija, do 73 kg), Klemen Ferjan (Bežigrad, do 81 kg), Grega Greif (Impol, do 90 kg) in Damjan Petek (Impol, do 100 kg), v ženski, ki jo bo vodil Marjan Fabjan, pa verjetno kljub poškodbi Nives Perc (Sankaku, do 48 kg), Petra Nareks (Sankaku, do 52 kg), Urška žolnir (Sankaku, do 63 kg), Raša Sraka (Bežigrad, do 70 kg) in Lucija Polavder (Sankaku, do in nad 78 kg).