Januar 2004

Jan26
PETRA NAREKS ispunila normu za OI
Odličan uspjeh judašica na Svjetskom kupu u Moskvi

Moskva - Slovenska judašica Petra Nareks (52kg) odlično je krenula u novu natjecateljsku sezonu, osvojivši na premijernom turniru za Svjetski kup u Moskvi, 3.mjesto. Time je osigurala i nastup na Olimpijskim igrama u Ateni. U prvom kolu je 21-godišnja žalčanka sa 3:0 pobjedila Ruskinju Ljudmilu Hramovu. Nakon toga, sa 5:0, Južnokorejku Ok Kim, a u 3. kolu sa 3:0 i Nizozemku Van Gurt. U polfinalu je, nažalost, morala priznati premoć Talijanki Antoniji Cuomo. No, značajnu pobjedu u borbi za 3.mjesto Petra je izvojevala izvrsnom akcijom i ipponom (10:0) protiv žpanjolke Ane Carrascoso Zardgozo.
Od ostalih treba izdvojiti nastup Maje Oblak (57kg), koja je poslije pobjeda nad žveđankom Nyberg i Belgijankom Lomba, te dva poraza protiv Južnokoreanke Yang i Japanke Ivafuji, osvojila 9. mjesto. Lošije nastupe prvog dana imali su Sašo Kirbiš (66kg), te Luka Vukovič (73kg), koji su se od natjecanja oprostili već poslije uvodnih borbi, dok Nives Perc ( 48 kg )i Urška žolnir (63kg)zbog bolesti, nisu izašle na tatamije.
Jan25
V Moskvi Polavderjeva druga, Sraka tretja
Moskva - Tudi drugi dan letošnje prve tekme za svetovni pokal judoistov in judoistk je bil naklonjen slovenskim športnicam. Potem ko je Petra Nareks (do 72 kg) v soboto osvojila tretje mesto, je tokrat enaka uvrstitev uspela Raši Sraki (do 70 kg), še višje pa je posegla Lucija Polavder, ki je v kategoriji do 78 kg osvojila drugo mesto.

Jan24
Judoisti v Moskvo po OI
Ljubljana - V soboto in nedeljo bo v Moskvi prva od skupno osmih letošnjih tekem za svetovni pokal v judu. Slovenijo bo v Moskvi zastopal 6 deklet in 5 fantov.
[IMG1]

Jan24
Nareksova osvojila 3. mesto
Ljubljana - Na prvi letošnji tekmi za svetovni pokal je v Moskvi slovenska judoistka Petra Nareks (kategorija do 52 kg) osvojila tretje mesto.
Jan23
Trnova pot do olimpijade
Ob koncu tega tedna bo v Moskvi prva letošnja tekma za svetovni pokal v judu
Konec tedna v Rusiji brez Saša Jereba, Klemna Ferjana, Damjana Petka in morda tudi Urške žolnir in Nives Perc
Jan19
Trbovc in Greif do zmage
Slovenska Bistrica - Judo klub Impol je v Slovenski Bistrici pripravil 35. mednarodno tekmovanje za pokal Pohorskega bataljona.