Arhiv

November 2003

Nov30
Zmaga Olimpiji in Sankaku
Ljubljana - Člani judo kluba Olimpija iz Ljubljane so zmagovalci letošnje 40. Nagaoke, mednarodnega judo tekmovanja v spomin na tragično preminulega Japonca Kokičija Nagaoke.

Nov26
JK Olimpija praznuje 50. obletnico
Ljubljana - Judo klub Olimpija iz Ljubljane letos praznuje 50. obletnico obstoja. Ob tako pomembnem jubileju je vodstvo kluba izdalo publikacijo, v kateri so zabeležili razvoj in pomembne dosežke judoistov Olimpije.

Nov26
Priznanje Polavderjevi
Celje - Vodstvo Judo zveze Slovenije (JAJKZS) se je po odličnih dosežkih slovenske reprezentance na nedavnem mladinskem evropskem prvenstvu v Sarajevu v Celju zahvalilo vsem udeležencem. Največje pozornosti je bila deležna Lucija Polavder, ki je v Sarajevu osvojila naslov mladinske evropske prvakinje v kategoriji nad 78 kg.

Nov23
Bloudkove nagrade 2003
Ljubljana - Dejan Košir, Peter Mankoč, Mitja Petkovšek, Tomislav Levovnik in Ludvik Ravnik so dobitniki Bloudkovih nagrad, najvišjih državnih priznanj za šport pri nas.

Nov23
Polavderjeva evropska mladinska prvakinja
Sarajevo - Slovenska judoistka Lucija Polavder (Sankaku) je na evropskem mladinskem prvenstvu v Sarajevu, kjer je sodelovalo 330 tekmovalcev iz 39 držav, osvojila naslov prvakinje v kategoriji nad 78 kilogramov.

Nov21
Deset Slovencev na mladinskem SP v judu
Celje - Judo zveza Slovenije je predstavila udeležence letošnjega mladinskega svetovnega prvenstva, ki bo med 21. in 23. novembrom potekalo v Sarajevu.

Nov19
Po pričakovanju prvi Impol
Na sklepnem turnirju ob Bistričanih še Olimpija, Ivo Reya in Branik Broker
S turnirji četrtega kroga se je minulo soboto končal prvi del državnega ekipnega prvenstva v judu. Po pričakovanju so prvo mesto osvojili judoisti Impola iz Slovenske Bistrice, ki so v osmih tekmah izgubili le točko.
Nov16
Judoisti Impola vodijo v pokalu
Ljubljana - S turnirji v Slovenski Bistrici, Jurišincih in Ljubljani se je končal redni del v slovenski judo ligi. Na zaključni turnir, ki bo 6. decembra v žportni v Slovenski Bistrici, so se uvrstile ekipe domačega Impola, Branik Brokerja iz Maribora, ljubljanske Olimpije in celjska Ivo Reya.

Judoisti za Iršičev memorial
Judo klub železničar iz Maribora bo v nedeljo v mariborski dvorani Tabor pripravil že 22. tekmovanje za Iršičev memorial za kadetske in članske kategorije judoistov.
Nov7
Petra Nareks si Želi zmago
Pred slovenskimi judoisti je pester konec tedna. Medtem ko bodo moški to nedeljo moči merili na tradicionalnem Iršičevem memorialu v mariborski dvorani Tabor, pa bo že dan prej prav tako ob 11. uri v Celju ženski turnir za pokal Heledi's, na katerem bodo med 120 judoistkami iz 10 držav sodelovale tudi vse naše reprezentantke.